Biblioteczka

ABC Trychologii

Tricho-Esthetic

Wszystkie produkty, które zadbają o kondycję Twojej skóry głowy
znajdziesz w naszej linii Tricho-Esthetic.

KTO PYTA, NIE BŁĄDZI – Trychologia to niezwykle modna dziedzina nauki, która wywalczyła sobie wysoką pozycję w świecie kosmetyki i medycyny oraz wśród zaangażowanych w rozwój zawodowy mistrzów fryzjerstwa. Dlaczego wzbudza tak ogromne zainteresowanie? Jaki zakres usług, wiedzy i kompetencji obejmuje? Czy jest to przyszłościowy kierunek rozwoju dla kosmetologa, czy tylko chwilowa moda?

Trychologia estetyczna (kosmetyczna) to trend wyraźnie się rozwijający w gabinetach kosmetologicznych, gdzie ważne jest
kompleksowe podejście do poprawy wyglądu i jakości życia klientów, a idea holistycznej pielęgnacji realizowana jest w praktyce.

CZY WARTO?

Rozszerzenie oferty o zabiegi trychologiczne wiąże się z koniecznością uzupełnienia wiedzy z anatomii i fizjologii skóry głowy, znajomości najczęstszych problemów tej okolicy, nabycia umiejętności odróżniania zmian kwalifikujących się do pielęgnacji czy leczenia, tak samo jak w przypadku diagnostyki skóry twarzy i ciała w gabinecie. Ocena stanu skóry oraz dobór odpowiednich preparatów i zabiegów należy do zadań kosmetyczki. Skóra głowy ma pewne odrębności, ale niekiedy są one podobne do problemów na twarzy, jak np. nadmierne wydzielanie łoju. Profesjonalne szkolenia, pasja, chęć i ambicje do ciągłego podnoszenia kwalifikacji, sprawdzony sprzęt i wyselekcjonowane produkty kosmetyczne dedykowane zabiegom trychologicznym to nieodzowne elementy konieczne dla rozszerzenia działalności. Liczba klientów zainteresowanych usługami z zakresu trychologii wciąż rośnie, więc bez wątpienia jest to dziedzina warta zainteresowania i inwestycji w edukację, kadrę i profesjonalne
wyposażenie.

NAJCZĘSTSZE PROBLEMY

Powszechną dolegliwością zgłaszaną przez klientów jest sucha, łuszcząca się skóra głowy z towarzyszącym świądem, niekiedy dokuczliwym pieczeniem. Wtedy najczęściej nasze klientki, bez konsultacji z ekspertem, kupują źle dobrane szampony (np. przeciwłupieżowe), co zazwyczaj prowadzi do jeszcze większego przesuszenia i podrażnienia skóry, a w rezultacie do zaostrzenia objawów. Z początku będą to problemy wyłącznie kosmetyczne, ale w konsekwencji mogą prowadzić do nasilenia dolegliwości. W takich przypadkach istotną poprawę mogą przynieść odpowiednio dobrane zabiegi trychologiczne w gabinecie wraz z edukacją klienta i właściwy dobór preparatów do pielęgnacji domowej. Przyszłością trychologii jest wyspecjalizowanie się
kosmetologów w zabiegach trychologicznych co pozwoli zyskać nową grupę klientów z problemami skóry głowy. Odpowiednio dobrana pielęgnacja w gabinecie poprawi stan skóry głowy, a tym samym samopoczucie klienta. Można uznać, że nadchodzi nowa era w zabiegach pielęgnacyjnych, które umiejętnie dobrane do problemu, spowodują, że „włos z głowy nie spadnie”.