biały kwiatek na wodzie
Polecamy

Oczyszczanie skóry z sercem

Szukam dla siebie odpowiedniego kremu (…)
– tak najczęściej zaczynają się zapytania pielęgnacyjne, które otrzymujemy od klientek.

To pokazuje, że często szukając najskuteczniejszej dla siebie pielęgnacji cery, głównie zwracamy uwagę na kosmetyki typu krem, serum i maseczka. Tymczasem wciąż niedoceniana jest rola starannego, codziennego oczyszczania skóry. Jeśli u swojej klientki obserwujesz pomimo wykonywanych zabiegów: nawracającą tendencję do zmian trądzikowych lub wolniejszą niż u innych klientek poprawę kondycji cery, spróbuj przeanalizować z klientką wszystkie kroki pielęgnacyjne ze szczególnym dokładnym omówieniem techniki i stosowanych kosmetyków do oczyszczania cery.

Czemu staranne oczyszczanie skóry jest ważne?

Każdego dnia na naszej skórze osiadają zanieczyszczenia różnego pochodzenia m.in. pyłki, kurz, brud, wirusy. Wiele kobiet codziennie nakłada na skórę makijaż, a także filtry przeciwsłoneczne i to nie tylko dłońmi, ale także za pomocą gąbeczek lub szczoteczek – co sprawia, że nakładane kosmetyki są głębiej osadzone. Dodatkowo nasza skóra nieustannie wydziela sebum będące pożywką dla wielu bakterii, a na powierzchni naskórka gromadzi się obumarły naskórek…
Wszystko to sprawia, że staranne oczyszczanie skóry jest niezbędne ponieważ:

  • odblokowuje ujścia gruczołów skóry przeciwdziałając
    niedoskonałościom,
  • spowalnia starzenie się skóry (poprzez ograniczanie wytwarzania się reaktywnych form tlenu),
  • umożliwia lepsze przyswajanie składników aktywnych z następnie aplikowanych kosmetyków.

Demakijaż a potem mycie?

Modne w ostatnich latach dwuetapowe oczyszczanie skóry zyskało wiele zwolenniczek, głównie dzięki jego ogromnej skuteczności w walce z uporczywymi, drobnymi grudkami. Osoby ze skłonnością do trądziku dostrzegają różnicę już po 2-3 tygodniach!

Dla cer mieszanych i przetłuszczających się pierwszym etapem, czyli kosmetykami do demakijażu mogą być mleczko, olejek lub płyn micelarny. Drugim etapem jest żel. Dwa etapy oczyszczania powinny być zawsze wykonywane co wieczór, nawet jeśli na skórze nie było makijażu, ale były np. filtry przeciwsłoneczne. Samodzielnie drugi etap wykonujemy tylko rano.

Wieczorami klientki z cerą normalną i suchą mogą – dzięki specjalnym formułom umożliwiającym spłukiwanie – poprzestać na etapie pierwszym. Konieczne jest zwrócenie uwagi na to, że równoważne są zarówno technika wykonywania czynności w obu etapach jak i jakość stosowanych kosmetyków.

Polecamy:
– do demakijażu twarzy, oczu i ust: Witaminowy olejek, Morskie mleczko oraz Płyn micelarny
– do mycia twarzy: Morski żel

Chusteczki w łazience

Tonik, ale po co?

Optymalizuje poziom pH na skórze, usuwa ewentualne resztki kosmetyku myjącego i dostarcza składniki aktywne.
Konieczne jest rozróżnienie toników, które spełniają te trzy podstawowe zadania od toników dodatkowo złuszczających. Pierwsze stosować możemy zarówno na noc jak na dzień, a drugie tylko na noc. Złuszczanie już na etapie tonizowania jest szczególnie pożądane przez osoby, które mają swoje ulubione kremy, a oczekują np. dodatkowego efektu „glow”.

Polecamy:
Morski tonik, a także Lotion złuszczający PHA.

Zawsze młoda?

Osoby szukające możliwie jak najlżejszej pielęgnacji, która jest skuteczna, zarówno jako prewencja przed przedwczesnym starzeniem się skóry, a także poprawia wygląd cery w trakcie stosowania – na pewno będą zainteresowane naszą nowością – Bio-esencją opartą na fermentach. Jej lekka, wodno-podobna konsystencja nie obciąża skóry. Czym jest? To unikatowy kosmetyk na
bazie wysoce przyswajalnych bio-fermentów. Faza aktywna zawiera ich aż 81%! Wzmacnia funkcje obronne skóry w ciągu dnia i wspomaga procesy naprawcze nocą. Opóźnia objawy starzenia się skóry i potęguje skuteczność następnie nakładanych kosmetyków. Według słynących z pięknych cer Azjatek – Esencja jest sercem pełnej pielęgnacji. Piękna cera od zaraz i młodana dłużej? To możliwe – wystarczy jeden ruch dłonią rano i wieczorem! Nakładamy na skórę zaraz po toniku, a przed serum czy kremem. Jest pierwszym i najlżejszym etapem pielęgnacji aktywnej.
Polecamy:
Bio-esencja naprawcza.