Sylwia prowadzi warsztaty
NieCoDziennik

Start projektu czytamy dla mamy

12 września w naszej siedzibie odbyło się spotkanie wszystkich osób zaangażowanych w projekt “Czytamy dla mamy!”. Agnieszka Sikora prezes Fundacji PO DRUGIE opowiedziała o swojej codziennej pracy i o problemie nieletnich matek. Okazuje się, że polski system resocjalizacji nieletnich nie przewidział możliwości pobytu matek i dzieci w placówkach. W efekcie nieletnie dziewczęta, które rodzą dzieci wracają zwykle do swoich (często patologicznych) środowisk i przerywają proces resocjalizacji. Zdarza się również, że są rozdzielane ze swoimi dziećmi.
Fundacja zabiega o poprawę sytuacji tych młodych mam. Chce zbudować pierwszy w Polsce dom-ośrodek dla matek i dzieci, który będzie wspierał pracę wychowawczą oraz pozwoli młodym mamom pozostać ze swoimi dziećmi, uczyć się jak samodzielnie żyć i być dobrymi mamami. Agnieszka na co dzień pomaga młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, patologią, bezradnością. Po jej opowieściach niejedna z nas uroniła łezkę, ale to jeszcze bardziej przekonało nas, że trzeba pomóc!

 

W projekt zaangażowało się wielu znanych, lubianych i poczytnych autorów, blogerów. Sylwia Chutnik – pisarka, dziennikarka, kulturoznawczyni, przewodniczka miejska, a zarazem mentorka powieści – poprowadziła warsztaty pisarskie. Dowiedzieliśmy
się jak pisać powieść w odcinkach, jaki powinna mieć szkielet i jak trzymać czytelnika w napięciu! Wszyscy autorzy byli pod wrażeniem profesjonalizmu Sylwii. Od 1 października 2017 na stronie www.czytamydlamamy.org będziecie mogli czytać, co miesiąc nowy odcinek tej niezwykłej powieści i tym samym pomagać zbudować dom dla nieletnich matek!

We wrześniu 2018 r. książka zostanie wydana i dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na ten cel.