Biblioteczka

Zimno, zimniej i sucho! Pielęgnacja skóry zimą

W okresie zimy łatwo o uwrażliwienie i przesuszenie cery. Zimno, suche powietrze, gwałtowne zmiany temperatury przy wejściu i wyjściu z pomieszczeń – to wszystko wpływa na częstsze rozszerzanie i kurczenie się naczyń krwionośnych. Często w tym okresie dochodzi także do przesuszenia skóry, które dodatkowo wpływa na osłabienie jej kondycji i pogorszenie wyglądu.

Czego skóra potrzebuje zimą?

Nawilżenia, ale takiego, które będzie nie tylko zatrzymywało wodę w naskórku, ale także ochroni przed nadmierną utratą wody. Najlepiej, aby kosmetyki pozostawiały delikatny film ochronny. Zimą ważny jest również sposób użycia kremu. W mroźne dni konieczne jest nakładanie ich na minimum 20 minut przed wyjściem na zewnątrz. To pozwoli na odparowanie wody z kosmetyku, dzięki czemu na skórze pozostanie tylko ochronna faza tłuszczowa.

Wsparcia dla naczyń krwionośnych. Choć kosmetyki nie mogą mieć działania leczniczego, to wiele z nich doskonale wspiera pielęgnację zimową poprzez widoczne zmniejszenie nadreaktywności cery. Redukcja zaczerwienień jest możliwa dzięki m.in. takim składnikom aktywnym jak arnika górska, kasztanowiec, cyprys wiecznie zielony. Przed objawami uwrażliwienia cery doskonale chroni Neuropeptyd RC, który podnosi komfort odczuć skóry narażonej na niekorzystne czynniki zewnętrzne (m.in. zmiany temperatur).

Ukojenie ewentualnych podrażnień. Czasami nawet najlepsze nawilżenie nie jest wystarczające w przywróceniu cerze komfortu. Jeśli wyraźnie odczuwalne jest napięcie, „podszczypywanie” – warto używać kosmetyki zawierające składniki kojące takie jak ektoinę, czy profesjonalne kompleksy o silnym działaniu łagodzącym.

Jak komponować pielęgnację zimową? Niezalenie od rodzaju cery, codziennie powinny być stosowane kosmetyki dbające o prawidłowy poziom nawilżenia oraz wspierające naczynia krwionośne. Doskonale sprawdzą się produkty z linii Veno Care. Nie tylko zmniejszają obawy nadwrażliwości cery, ale także koją podrażnienia i poprawiają koloryt cery. Dodatkowo różnorodność konsystencji ułatwia dobranie produktów nie tylko pod kątem właściwości, ale także naszych upodobań. Maseczka redukująca zaczerwienienia jest w formie żelu, świetnie nawilża, nie daje efektu obciążenia skóry. Serum redukujące zaczerwienienia jest bardzo lekkie a tym samym doskonałe pod krem, niezależnie od rodzaju cery. Krem redukujący zaczerwienienia dostarcza skórze nie tylko składniki chroniące naczynia krwionośne, ale także osłania przed nadmiernym przesuszeniem. Cała linia Veno Care jest także znakomitą profilaktyką. Jeśli chcemy uniknąć uwrażliwienia się cery w przyszłości, warto stosować przynajmniej jeden z wymienionych produktów w ciągu roku. W czasie zimy pomocna w ukojeniu ewentualnych podrażnień i okresach nasilonego przesuszenia jest Krem/Maska kuracja łagodząca z linii Delicate Care. Jeśli obserwujemy dodatkowo złuszczanie się skóry, pomocna będzie Kremowa kuracja nawilżająco-naprawcza z linii Medical Expert.

Krem maska kuracja łagodząca

 

 

 

 

 

Wyjątkowa kompozycja składników aktywnych – która doskonale nawilża oraz koi podrażnienia, a także wzmacnia naturalną warstwę ochronną skóry.

Maseczka redukująca zaczewienienia

 

 

Aktywny kompleks arniki i kasztanowca – Znane ze swoich właściwości wzmacniających i uelastyczniających ściany naczyń krwionośnych. Zmniejszają objawy nadwrażliwości cery.

 

Roślinny kompleks redukujący zaczerwienienia – zmniejsza widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych. Zawiera ekstrakty cyprysu wiecznie zielonego, kasztanowca i lipy drobnolistnej.

 

Roślinny kompleks rozjaśniający – wyselekcjonowane ekstrakty roślinne o działaniu poprawiającym koloryt. Łączy skuteczność lukrecji gładkiej, morwy białej, brzoskwini zwyczajnej i tarczycy bajkalskiej.

Serum redukujące zaczerwienienia
Kremowa kuracja nawilżajaco-naprawcza
Kremowa kuracja nawilżająco-naprawcza

 

 

 

 

 

Estry cholesterolu – wspomagają funkcje barierowe płaszcza hydrolipidowego naskórka, posiadają właściwości naprawcze, silnie nawilżają.

Przeciwzmarszczkowy krem do cery mieszanej

 

 

 

 

 

 

Neuropeptyd RC – chroni skórę przed stresem termicznym i mechanicznym. Podnosi komfort odczuć skórze narażonej na czynniki zewnętrzne.

Przeciwzmarszczkowy krem do cery suchej i normalnej